Pořádané akce - Srpen 2019

Náhled

Výstava František kardinál Tomášek

Termín konání: 1.5.2019 00:00 - 31.10.2019 00:00
Pořadatel: pobočka Ostatní akce
Místo konání: Studénka, prostory zámku

Ve Studénce, se před 120. lety narodil František kardinál Tomášek, osobnost, která se zapsala významným způsobem do církevního i společenského života zejména svým postojem k totalitě.

Rádi bychom si v letošním roce připomenuli toto významné výročí, a to i v návaznosti na místa, kde František kardinál Tomášek působil. 01.05.2019 bude zahájena výstava v zámku ve Studénce, která připomene život i práci Františka kardinála Tomáška, v našem městě bude přejmenovaná škola po tomto významném rodákovi, během roku budou probíhat putovní výstavy i v místech, kde František kardinál Tomášek působil.

Výstava na zámku ve Studénce potrvá do konce návštěvnické sezóny, do 31.10.2019, kdy bude při příležitosti výročí sametové revoluce opět připomenut odkaz Františka kardinála Tomáška.

Záštitu nad akcí nám udělili:

J. Em. Kardinál Dominik Duka, Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, Mons. František Václav Lobkowicz, OPraem, biskup ostravsko-opavský

Ministr kultury doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D, hejtman Olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk, 1. náměstek Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo, hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, starosta města Studénky Libor Slavík.

Slavnostnímu zahájení výstavy 01.05.2019 za účasti vzácných hostů bude předcházet od 14:00 hod. slavnostní mše za Františka kardinála Tomáška v kostele sv. Bartoloměje ve Studénce.

Plakát

ObálkaMilí čtenáři, členové, přátelé a podporovatelé akademie, časopis Dialog Evropa XXI. 1-4/2018 vychází jak v elektronické podobě na webu mska-akademie.cz,tak i v tištěné formě. Nové číslo našeho časopisu, které dostáváte do rukou, prezentuje výběr nejdůležitějších akcí naší akademie za rok 2018. Úvodním příspěvkem tohoto čísla je rozhovors ostravsko-opavským pomocným biskupem Mons. Martinem Davidem, ve kterém hovoří o povolání k této službě a jejím naplňování. Hlavní témata představují čtyři významné akce MSKA pořádané v roce 2018, které jsme zorganizovali či se na nich podíleli. Byly zaměřeny jak na významná historická výročí, tak ina aktuální témata.
Více se dočtete zde.

Logo - město Olomouc
V tomto roce nám Statutární město Olomouc přispělo 5000 Kč na Přednáškový cyklus Moravsko-slezské křesťanské akademie.
Logo - město Uherský Brod
V roce 2018 jsme obdrželi dotaci od Města Uherský Brod ve výši 6.400 Kč.
Logo - statutární město Brno
V roce 2018 jsme obdrželi dotaci od Statutárního města Brno dotaci ve výši 13.000 Kč.
Čtěte také:
Logo Dialog Evropa XXI